Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 – 18 lat w pływaniu 18 – 22.12.2018 Lublin

Złoty Jan Świtkowski pobił rekord Polski

Złote dziecko Jan Świtkowski

Jan Świtkowski zdobył pierwsze indywidualne złoto dla AZS UMCS Lublin. Zawodnik pobił rekord Polski Seniorów (1:53.39 sekundy). Sprawdźcie, co miał do powiedzenia!

Własny rekord Polski poprawiony i pierwsze idywidualne złoto dla AZS UMCS Lublin stało się faktem! Gratulacje!

W końcu zdobyliśmy pierwszy indywidualny złoty medal, to prawda. Mój wynik jest całkiem dobry!

Zakładałeś taki czas przed startem?

Nie, nie zakładałem. Chciałem zdobyć złoty medal. To był mój główny cel.

Jak podsumowałbyś cały swój udział w ZMP w Lublinie?

Całkiem przyzwoicie , im blizej końca tym pływałem coraz lepiej. Trochę jestem zawiedziony początkiem, ale na koniec udało mi się poprawić.

Jakie były mocne strony KU AZS UMCS Lublin na tych Mistrzostwach Polski?

Mieliśmy parę drugich miejsc na tym turnieju. Indywidualnie nie wyszło, ale sztafety mielismy bardzo mocne. Zdobyliśmy sporo medali. Dziewczyny poprawiły rekord Polski, z tego trzeba się cieszyć.

Autor: Marek Jedynak