Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 – 18 lat w pływaniu 18 – 22.12.2018 Lublin

Zawody zbliżają się do końca. Kolejne medale rozdane

Zawody zbliżają się do końca

Finały na 200 metrów stylem zmiennym za nami. Znamy też medalistów na 1500 dowolnym. Złota powędrowały do Kingi Paradowskiej, Jana Świtkowskiego oraz Pauliny Piechoty. Świtkowski pobił własny rekord kraju!

Oczywiście w jego przypadku mowa o dystansie 200 metrów! Zawodnik z Lublina nie miał sobie równych. Od początku do samego końca walczył sam ze sobą i z własnym rekordem Polski. Ostatecznie poprawił go o 0.21 sekundy. Nowy najlepszy wynik w kraju od 22 grudnia wynosi 1:53.39 sekundy.

- W końcu zdobyliśmy pierwszy indywidualny złoty medal, to prawda. Mój wynik jest całkiem dobry! Nie zakładałem rekordu. Chciałem po prostu zdobyć medal. To był mój główny cel – skomentował na gorąco Świtkowski.

Srebro trafiło do Kacpra Majchrzaka (1:56.62 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanął Dominik Bujak – 1:57.48 sekundy (Cartile Kielce).

Wśród kobiet wygrała Kinga Paradowska (Piętnastka Bydgoszcz). Za jej plecami zmagania ukończyły: Aleksandra Knop i Zuzanna Dzwonnik. Tak na gorąco mówiła zwyciężczyni:

To były ciężkie mistrzostwa, ale było warto. Występ zgodził się z moimi oczekiwaniami. To drugie złoto, oprócz brązu i srebra. Nie opuściłam żadnego treningu, nie byłam chora ani razu. Teraz już chcę odpocząć i mam w głowie święta.

Na 1500 metrów kobiet najszybsza okazała się Paulina Piechota, dla której był to trzeci medal podczas ZMP. Zwycięstwo zapewnił jej czas 16:22.61. Tak po wygranej mówiła Paulina:

- Jeżeli chodzi o dzisiejszy wyścig, to jest nieudany. Trochę się pogorszyłam, ale to piąty dzień zawodów, więc nie było aż tak źle. Mam złoto i jestem zadowolona.

Srebro trafiło do Aleksandry Polańskiej (UKS GOS Raszyn). Trzecia była Weronika Margula (MKP Szczecin).

Na 800 metrów stylem dowolnym mężczyzn zwyciężył Wojciech Wojdak z BOSiR Brzesko (7:44.96 sekundy), drugi był Paweł Krawczyk, a trzeci Filip Zaborowski. Tak podsumował swój występ zwycięzca Wojciech Wojdak:

- To był całkiem niezły występ na tych mistrzostwach, ale czuć zmęczenie zawodami. Praktycznie trzeci tydzień startów po Mistrzostwach Świata w Chinach. Jest ciężej niż zawsze, w tej nowej formule MP.

Autorzy: Kamil Wojdat / Marek Jedynak