Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 – 18 lat w pływaniu 18 – 22.12.2018 Lublin

Pokazali innym, jak wygrywać. Klasyfikacja dla Lublina

sztafety zmp

Sobotnie sztafety Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie przyniosły największe emocje.

 

Najlepsze okazały się drużyny AZS UMCS Lublin. Kobiety w składzie: Daniela Georges, Wiktoria Samuła, Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka zdobyły złoto z czasem 4:04.90 sekundy. Drugie były zawodniczki AZW AWF Katowice (Katarzyna Wasick, Paulina Peda, Marlena Dudek, Dominika Kossakowska, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się drużyna AZS AWF Warszawa (Zuzanna Herasimowicz, Weronika Hallmann, Weronika Górecka, Martyna Wardzińska).

- Chciałybyśmy pobić rekord Juvenii Wrocław, ale dajcie nam trochę czasu. Fajnie, że nam się udało, przekroczyłyśmy oczekiwaną ilość medali - mówi Wiktoria Czarnecka.

Wygrała też sztafeta mężczyzn, która początkowo była na piątym miejscu. Dzięki zwycięstwu akademicy wygrali klasyfikację medalową! Na trzeciej zmianie odpalili Jan Świtkowski (dzisiejszy rekordzista seniorów na 200 metrów zmiennym, ustanowił nowy rekord Polski Seniorów (1:53.39) ). Po nim na pierwsze miejsce gospodarzy wyprowadził Jan Hołub, który był zaskoczony swoim wynikiem. Do wygranej przyczynili się także Konrad Kadrow i Dominik Niedziałek.

- Z wyliczeń wychodziło mi, że możemy powalczyć o srebrny lub brązowy medal. Wydawało się , że Katowice są nie do pokonania, jednak okazało się inaczej. Transfery się opłaciły. Wygraliśmy dość zaskakująco - mówi Jan Hołub.

Za zwycięską sztafetą znaleźli się zawodnicy UKS G-8 Bielany Warszawa, w składzie Jakub Mościcki, Jakub Kaminiarz, Kacper Stokowski i Kacper Piotrowski. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna AZS AWF Katowice, Tomasz Polewka, Maciej Chołub, Michał Poprawa, Rafał Bugdol.

 

fot. Paulina Ziemiańska

Autor: Marek Jedynak  

Wspierają nas

PARTNERZY MEDIALNI
Hotele Partnerskie
PARTNERZY PZP