Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 – 18 lat w pływaniu 18 – 22.12.2018 Lublin

Odliczanie do Mistrzostw trwa

Odliczanie do Mistrzostw trwa

Po trzech latach Zimowe Mistrzostwa Polski wracają do Lublina! Będzie to najważniejsza impreza pływacka w tym roku w naszym kraju. Zmagania potrwają od 18 do 22 grudnia.

 

Po pierwszych dużych zawodach, dzięki którym Aqua Lublin dała się poznać na arenie ogólnopolskiej, padło wiele ciepłych słów o naszym obiekcie. Było to trzy lata temu podczas ZMP 2015. Wtedy padło aż 18 rekordów Polski! W świat poszła opinia, że Aqua to szybki, dobry basen. Zawodnicy go polubili i chcieli tu wracać.

Okazji do tego im nie brakowało, bo od tego czasu lubelska pływalnia na stałe zagościła w kalendarzu Polskiego Związku Pływackiego. W maju 2017 roku była miejscem rozgrywania Głównych Mistrzostw Polski. Odbywały się tu też zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Basen olimpijski znakomicie wpisał się w potrzeby tej dyscypliny w Polsce. O jego zaletach mówił Prezes PZP – Paweł Słomiński podczas II Rundy Ligi Szkół SMS (czerwiec 2018)

- Jestem przyzwyczajony do tego, że w Lublinie wszystko zawsze przebiega tak, jak powinno. Lublin już na dobre zagościł na pływackiej mapie Polski. Mamy tylko 16 obiektów 50-metrowych w kraju, w tym Aqua. Pod względem organizacyjnym przebiega tu wszystko dobrze. Współpraca z Miastem układa się też wspaniale. To wszystko sprawia, że Polski Związek Pływacki chętnie powierza imprezy Lublinowi.

Mamy nadzieję, że to będą niezapomniane zawody! Zapraszamy do Lublina!

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają nas

PARTNERZY MEDIALNI
Hotele Partnerskie
PARTNERZY PZP