Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17 – 18 lat w pływaniu 18 – 22.12.2018 Lublin

O mistrzostwach Polski

Po trzech latach Zimowe Mistrzostwa Polski wracają do Lublina! Będzie to najważniejsza impreza pływacka na krótkim basenie w tym roku w naszym kraju. Zmagania potrwają od 18 do 22 grudnia.

 

Po pierwszych dużych zawodach, dzięki którym Aqua Lublin dała się poznać na arenie ogólnopolskiej, padło wiele ciepłych słów o naszym obiekcie. Było to trzy lata temu podczas ZMP 2015. Wtedy padło aż 18 rekordów Polski! W świat poszła opinia, że Aqua to szybki, dobry basen. Zawodnicy go polubili i chcieli tu wracać.

Okazji do tego im nie brakowało, bo od tego czasu lubelska pływalnia na stałe zagościła w kalendarzu Polskiego Związku Pływackiego. W maju 2017 roku była miejscem rozgrywania Głównych Mistrzostw Polski. Odbywały się tu też zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Basen olimpijski znakomicie wpisał się w potrzeby tej dyscypliny w Polsce. O jego zaletach mówił Prezes PZP – Paweł Słomiński podczas II Rundy Ligi Szkół SMS (czerwiec 2018)

- Jestem przyzwyczajony do tego, że w Lublinie wszystko zawsze przebiega tak, jak powinno. Lublin już na dobre zagościł na pływackiej mapie Polski. Mamy tylko 16 obiektów 50-metrowych w kraju, w tym Aqua. Pod względem organizacyjnym przebiega tu wszystko dobrze. Współpraca z Miastem układa się też wspaniale. To wszystko sprawia, że Polski Związek Pływacki chętnie powierza imprezy Lublinowi.

Mamy nadzieję, że to będą niezapomniane zawody! Zapraszamy wszystkich sympatyków pływania do obiektu Aqua Lublin w dniach 18 - 22 grudnia.

 

Organizatorem Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów w Pływaniu jest Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Polski Związek Pływacki.

 

Wspierają nas

PARTNERZY MEDIALNI
Hotele Partnerskie
PARTNERZY PZP